Witam serdecznie na moim blogu!


Data publikacji: 19.09.2013 |


Dewizą przyświecającą mi od początku prowadzenia własnej kancelarii, jest przekonanie, że prawo zostało ustanowione ze względu na człowieka.  

Hominem causa omne ius constitutum sit

                                           – wszelkie prawo winno być stanowione ze względu na człowieka.
 

Powyższa łacińska paremia wyznacza nadrzędny cel stanowienia prawa, a więc takie kształtowanie prawa, aby służyło ono człowiekowi, umożliwiało załatwianie bieżących spraw życia codziennego, jak również prowadzenie działalności gospodarczej i realizowanie dużych transakcji handlowych. Znajomość przepisów prawa powinna ułatwiać osiąganie wyznaczonych celów oraz gwarantować ochronę prawną działań podjętych w oparciu o ich brzmienie.

Zdaję sobie jednak sprawę z faktu, iż przepisy prawa, mimo że z założenia są tworzone z myślą o potrzebach każdego człowieka, bardzo często są skomplikowane, niezrozumiałe oraz pisane niejasnym i trudnym językiem, a na dodatek posiadają wiele luk, dających możliwość różnorodnych interpretacji.

Decydując się na pisanie bloga, chciałabym  przybliżyć tematykę zagadnień, które mogą każdego z Czytelników spotkać w życiu codziennym oraz przy prowadzeniu działalności gospodarczej.

Postaram się pisać językiem zrozumiałym i przystępnym. Jeżeli mi się to nie uda, to proszę mi to wybaczyć. Trudno zmienić przyzwyczajenia po kilku latach styczności z terminologią ustawową.

Proszę pamiętać, że moje wpisy nie stanowią opinii czy porady prawnej i nie mogą zastąpić porady prawnej w określonej sprawie, która zostanie dostosowana do konkretnego stanu faktycznego. Wpisy umieszczone na moim blogu mają jedynie charakter informacyjny i są jedynie moimi poglądami na określony z góry temat. W związku z powyższym nie ponoszę odpowiedzialności za jakiekolwiek działania podjęte w oparciu o informacje zamieszone na moim blogu.

Czytając mojego bloga, nalezy pamiętać o tym, że stan faktyczny w każdej sprawie jest inny i wpisy czy sugestie umieszczone na moim blogu nie zawsze są odpowiednie do zastosowania w danym przypadku. Ponadto przepisy się zmieniają, a opracowania na blogu są oparte o przepisy obowiazujące w dniu zamieszczenia danego wpisu na blogu. W celu uniknięcia jakichkolwiek nieporozumień i błędów zachęcam do bezpośredniego kontaktu z Kancelarią.

Wpisy będą obejmować problematykę, z którą spotykam się na co dzień w Kancelarii, jak również zagadnienia będące aktualnie tematem publicznej dyskusji.

Zapraszam do regularnego czytania mojego bloga.

Adwokat Kamilla Kasprzak

< powrót do listy wpisów


Wybrana tematyka porad prawnych

Aktualności

więcej aktualności >

Strona korzysta z plików Cookies do celów analitycznych i w celu zapewnienia większej wygody korzystania ze strony. Więcej szczegółów na temat Cookies w Polityce Prywatności

X