O mnie


 

Ukończyłam Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego w 2007 roku, broniąc pracy magisterskiej z zakresu prawa europejskiego. Swoją wiedzę o funkcjonowaniu Unii Europejskiej pogłębiłam także w trakcie Europejskich Studiów Specjalnych na Wydziale Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Po zakończeniu studiów prawniczych rozpoczęłam aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Gdańsku, uwieńczoną pozytywnym wynikiem egzaminu adwokackiego w 2011 roku.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam, pracując przez cały okres aplikacji w kancelarii adwokackiej w Gdańsku, jak również odbywając liczne praktyki w sądach oraz w prokuraturze.

Własną działalność w ramach indywidualnej kancelarii adwokackiej prowadzę od grudnia 2011 roku, pierwotnie jako członek Pomorskiej Izby Adwokackiej w Gdańsku, następnie (od kwietnia 2012 roku) jako członek Koszalińskiej Izby Adwokackiej.

Pracę zawodową stale łączę z poszerzaniem kwalifikacji zawodowych i zdobywaniem nowych umiejętności. W roku akademickim 2012/2013 odbyłam Studia Podyplomowe „Podatki i prawo podatkowe” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W 2018 roku ukończyłam szkolenie "Mediacje. Przygotowanie do wykoywania zawodu mediatora". Decyzją z dnia 11 grudnia 2018 roku zostałam wpisana na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Słupsku, a decyzją z dnia 14 stycznia 2019 roku na listę stałych mediatorów przy Sądzie Okręgowym w Gdańsku. Od czerwca 2021 roku jestem również mediatorem Centrum Mediacji przez Naczelnej Radzie Adwokackiej. Natomiast w dniu 13 stycznia 2023 roku uzyskałam kwalifikacje rynkowe "Prowadzenie mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych", co uprawnia mnie do prowadzenia postępowania mediacyjnego na terytorium całej Unii Europejskiej.

Jako swoją siedzibę zawodową wybrałam miasto Lębork, jednakże świadczę pomoc prawną również poza rodzinnym miastem, w szczególności na terenie województwa pomorskiego.

Posiadam doświadczenie w prowadzeniu spraw cywilnych, karnych i administracyjnych. Zajmuję się również sprawami związanymi z szeroko pojętym obrotem gospodarczym, w szczególności prowadzeniem negocjacji związanych z zawarciem i wykonaniem umowy. Świadczę pomoc prawną zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym.

Zdaję sobie sprawę z faktu, że dla wielu z Państwa język prawniczy jest niezrozumiały, a procedura zawiła i skomplikowana, dlatego też, rozpoczynając współpracę, staram się udzielać Klientom wszelkich niezbędnych informacji o zasadach prowadzenia sprawy, zakresie niezbędnych prac, formach kontaktu oraz o kosztach udzielanej pomocy prawnej. Do każdej sprawy podchodzę indywidualnie i staram się znaleźć najkorzystniejsze dla Klienta rozwiązanie problemu prawnego. Świadcząc usługi, przestrzegam zasad uczciwości, rzetelności i absolutnej dyskrecji.

Moją największą pasją jest literatura oraz psychologia. Poza tym, że każdą wolną chwilę poświęcam na czytanie, to również bardzo lubię pisać. W 2022 roku ukończyłam Kurs Poprawnej Polszczyzny i Kurs Kreatywnego Pisania w Instytucie Badań Literackich Polskiej Akademii Nauk. Zajmuję się copywritingiem i przygotowuję głównie artykuły z dziedziny prawa, podatków i obrotu nieruchomościami. W 2021 roku opublikowałam również kilka felietonów w "Gazecie Wyborczej".

Zapraszam do zapoznania się z ofertą mojej Kancelarii.

W razie jakichkolwiek pytań, proszę o kontakt.

Adwokat Kamilla Kasprzak

Wybrana tematyka porad prawnych

Aktualności

więcej aktualności >

Strona korzysta z plików Cookies do celów analitycznych i w celu zapewnienia większej wygody korzystania ze strony. Więcej szczegółów na temat Cookies w Polityce Prywatności

X